Blog

 

 • 16/05/2022 0 Komentarze
  Wyłaz dachowy – praktyczny sposób wejścia na dach

  Drobne naprawy, instalacja anteny czy też konieczność udrożnienia przewodu kominowego to jedne z wielu sytuacji, podczas których niezbędne jest wyjście na dach budynku. Często w tym przypadku korzysta się z drabin lub podnośników, jednak nie zawsze istnieje taka techniczna możliwość, chociażby ze względu na lokalizację obiektu i brak dostępu. W takich przypadkach warto zadbać o to, aby w połaci dachu zamontowany został wyłaz pozwalający szybko i bezpiecznie przedostać się z wnętrza budynku na zewnątrz.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/04/2022 0 Komentarze
  Korzyści świetlików dachowych poliwęglanowych nad świetlikami dachowymi szklanymi

  Hale magazynowe, budynki przemysłowe, komercyjne i użyteczności publicznej, a także prywatne domy to obiekty, w których obecnie chętnie montuje się świetliki dachowe. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie naturalnego promieniowania słonecznego i uzyskanie niekiedy znaczących oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. Przez dekady do tego celu wykorzystywano moduły szklane, jednak współcześnie Inwestorzy chętniej decydują się na te wykonane z termoplastycznych tworzyw sztucznych. Świetliki dachowe poliwęglanowe posiadają bowiem wiele pożądanych właściwości użytkowych, które sprawiają, że w wielu przypadkach o wiele lepiej sprawdzają się w swojej roli niż te szklane.

   

  Dowiedz się więcej
 • 22/03/2022 0 Komentarze
  Gdzie najlepiej zamontować świetlik dachowy?

  Efektywne wykorzystanie światła dziennego w obiektach użytkowych, halach produkcyjnych czy prywatnych budynkach niesie liczne korzyści, przede wszystkim te związane z oszczędnością energii elektrycznej. Nie jest więc zaskoczeniem, że obecnie świetliki dachowe cieszą się tak dużą popularnością i stanowią istotny element uwzględniany w konstrukcji wielu budynków. To przede wszystkim znakomita inwestycja, która relatywnie szybko się zwraca i sprawia, że użytkowanie obiektu staje się znacznie przyjemniejsze oraz tańsze.

   

  Dowiedz się więcej
 • 16/03/2022 0 Komentarze
  Świetliki dachowe a wymogi nierozprzestrzeniania się ognia

  Obiekty budowlane muszą spełnić określone w przepisach normy, aby mogły zostać dopuszczone do użytkowania. Jedną z najważniejszych kwestii w tym zakresie jest bezpieczeństwo pożarowe, które narzuca korzystanie z rozwiązań minimalizujących zagrożenia związane z pojawieniem się ognia. Wymogi nierozprzestrzeniania ognia od jakiegoś czasu obejmują również świetliki dachowe, a poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące tego zagadnienia. Podpowiadamy też, jak wybrać odpowiednie, zgodne z obowiązującymi normami rozwiązania.

   

  Dowiedz się więcej